Yanak İnceltme (Bişektomi)

Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar fiziksel olarak ideal görünümlerine kavuşabilmek adına birçok farklı estetik operasyondan faydalanmaktadır. Bu estetik cerrahi işlemlerinden biri de yanak inceltme, bir diğer adıyla bişektomi operasyonudur.

Bişektomi operasyonu yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlar. Aynı zamanda yanak cerrahisi olarak da bilinmektedir. Yanak inceltme ameliyatı ile daha belirgin elmacık kemiklerine ve daha ince bir yüz hattına sahip olabilirsiniz.

Yanak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak inceltme operasyonu lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat öncesinde ağız temizliğinin yapılması son derece önemlidir.

Bişektomi ameliyatı öncesinde yapılan temizlik enfeksiyon gibi risklerin oluşma ihtimalini minimum seviyelere indirecektir. Bişektomi operasyonunda cerrah yanak içlerinde, yağ torbalarının yanında küçük bir kesi ile müdahale etmektedir. Lokal anestezi altında cerrah yanak içine küçük bir kesi atar. Sonrasında ise forseps ile doğal bir görüntü yakalayabilmek için bichat yani yağ dokusu torbaları çıkarılır. 

Yağ torbaları çıkarıldıktan sonra yaraya dikiş atılmaktadır. Bu işlem her iki yanağa da uygulanır.. 

Yanak inceltme ameliyatı genel olarak 15 ila 30 dakika arasında tamamlanmaktadır. Hasta aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Bişektomi operasyonu sonrasında hastada hiçbir yara izi oluşmamaktadır. İşlemler yanak içinden yapıldığı için dışarıdan herhangi bir ameliyat izi görülmemektedir. Operasyonun ardından şişlikler oluşması normaldir. Bir süre sonra bu şişlikler inecektir.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp