Yağ Dolgusu

Lipofilling ve yağ enjeksiyonu isimleriyle de bilinen yağ dolgusu son yıllarda sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Yağ dokusunun içerdiği büyüme faktörler ve hormonlar sayesinde önemli oranlarda onarım yeteneğine sahiptir. Bu yağların vücuttan alınarak farklı yerlerde kullanılması güzelleşmek adına önemli bir seçenek haline gelmiştir. Yağ dolgusu sayesinde yaygın olarak yüz bölgesinin çok daha estetik görünmesi sağlanmaktadır.

Yağ Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu işlemini liposuction ile karıştırmamak gerekir. Liposuction operasyonlarında çok yüksek oranlarda yağ çekilmektedir. Bu operasyonlarda amaç yağların toplandığı alanları küçültmek, inceltmek ve şekillendirmektedir. Buna karşın yağ dolgusu işlemlerinde bu bölgelerden çok az miktarda yağ toplanmaktadır.

Yağ dolgusunda vücudunuzdan alınan yağlar genellikle santrifruj işlemlerinden geçirilir ve içerdiği doku sıvıları ve kandan ayrıştırılır. Bu işlem için basen, bacak iç bölgesi, kalça ve göbekteki yağlar en sık tercih edilen alanlardır.

Bu alanlardan alınan yağ dokuları sonrasında ise istenen yere enjekte edilmektedir. Dudakları büyütmek, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, küçük olan çenenizi belirginleştirmek, göz altındaki torbaları kamufle etmek gibi işlemlerde bu yağlar kullanılmaktadır.

Yağ Dolgusu İşlemi Sonrasında

Yağ enjeksiyonu işlemi sonrasındaki ilk bir ay içerisinde bölgede ödem ve şişlikler oluşmaktadır. Ödem zaman içinde azaldıkça istenen görünüme kavuşulur. Yağ dolgusu işlemlerinin kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterecektir.

Yapılan birçok araştırmaya göre dağ dolgularının yıllar geçmesine rağmen tamamen yok olmadığı kanıtlanmıştır.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp