Uyluk Germe

Vücudunuzda yaşınızın ilerlemesi, hamilelik ya da hızlı kilo kaybı gibi nedenlere bağlı olarak bazı bozulmalar meydana gelebilir. Bu bozulmalar bağ dokularınızın yapıları, biçimleri ve dizilimlerinde meydana gelen değişikliklerin bir sonucudur. Bu bozulmalar bacaklarda da sıklıkla gözlemlenmektedir.

Uyluk germe ameliyatı, uyluk olarak adlandırılan üst bacağın iç kısmındaki sarkmaların gerdirilmesi ve yağ birikimlerinin giderilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Bu ameliyatın amacı bütün bacak bölgesini inceltmek değildir. Uyluk bölgesinde oluşan sarkma ve dalgalanmaları gidermektedir. Bunun yanında hastanın deri kalitesi ve talepleri gözetilerek yağ alma ve bölgesel inceltme de sağlanabilmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı

Üst bacaktaki sarkmaya birçok farklı etken neden olabilir. Muayene sırasında yağlanma da gözlemlenebilir. Yağlanma olan bacaklara çoğu zaman liposuction işlemi de uygulanabilmektedir.

Bacak germe estetiği cilt kalitesi bozuk olan ya da sık kilo alıp veren bireylerde erken yaşlarda bacaklarda sarkma görülebildiği için uygulanabilmektedir.

Bacak germe operasyonu 40 yaş ve üzerindeki kadınlarda oldukça yaygındır. Kadınlarda yaygın olmasının başlıca sebebi ise, salgılanan östrojen hormonunun etkisiyle uyluk bölgelerinin sarkmaya daha fazla eğimli olmasıdır.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp