Kol Germe

Yaşın ilerlemesi, genetik faktörler ve aşırı kilo alıp verme gibi etkenler deride elastikiyetin azalmasına neden olmaktadır. Deri altı yağ dokusunun artması ya da azalması sonucunda kollarda sarkma ve şekil bozuklukları ortaya çıkabilir. Bu durum kişinin olduğundan daha sağlıksız ve yaşlı görünmesine neden olmaktadır.

Kolda oluşan deformasyonlar ise kol germe ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Kol germe operasyonu ile kişiler daha gergin ve genç görünümlü kollara sahip olabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı genel olarak kol sarkmalarında uygulanır. Bu ameliyatlar çoğu zaman genel anestezi altında nadiren ise lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bu ameliyat ortalama 1-2 saat sürmektedir.

Operasyon sırasında kolların iç kısmından koltukaltına uzanan kesiler yapılır. Buradan sarkık olan cilt ve cilt yağ dokusu çıkarılmaktadır. İzler genellikle dışarıdan bakıldığında en az görünen yer olan kol arkası bölgede olur.

Ciddi derecedeki yağlanmalarda ve sarkmalarda hasta bir gün hastanede kalabilmektedir. Deri kalitesinin iyi olduğu, sarkıklığın olmadığı yani yalnızca fazla yağ birikiminin olduğu durumlarda ise liposuction yeterli olmaktadır. Buna karşın yağ dokusunun yanı sıra deri sarkıklığı varsa kol germe ameliyatı gereklidir.

Ameliyat Sonrasında İzler

Tüm cerrahi operasyonlar gibi kol germe ameliyatı da yapıldığı bölgede bir miktar iz bırakır. Buna karşın bu izler genellikle zaman içerisinde soluklaşmakta ve ten rengine yakın hale gelmektedir.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp