Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Yaşın ilerlemesi ve yerçekimi etkisiyle göz kapaklarında sarkma ve gevşeme oluşabilir. Bu durum estetik açıdan son derece rahatsız edici olduğu gibi ilerleyen aşamalarda üst kapaktaki sarkmalar göz kapağının açılması engelleyecek düzeye gelebilir.

Blefaroplasti, hem üst hem de alt göz kapağına uygulanabilmektedir. Bu işlemde, göz çevresindeki dokular gerdirilir ve sarkmış kas dokusu çıkarılır. Ayrıca yaşa bağlı olarak fıtıklaşan yağ dokusu da çıkarılmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Göz kapağı ameliyatında özel bir yaş grubu yoktur. Buna karşın göz kapaklarının yaşlanma belirtileri genellikle 30 yaş ve üzeri kişilerde görüldüğü için operasyon da sıklıkla bu yaşlardan sonra tercih edilir.

Görme ve gözyaşı işlevselliğinin detaylı olarak incelenmesinin ardından göz kapağı estetiği kararı verilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Göz kapağı ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Üst kapak için yapılan estetik işlem yaklaşık 30 dakika sürer. 

Bazı hastalarda yaşlanmaya bağlı olarak kaşlarda da düşme meydana gelir. Bu durumda browpexy yani kaş kaldırma ameliyatı ile blefroplasti kombine bir şekilde genel anestezi altında yapılır. Bu tür kombine operasyonlar ise ortalama 1 saat sürmektedir. 

Alt kapak için yapılan operasyonlar ise genel anestezi altında ortalama 1 saatte gerçekleştirilmektedir.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp