Genital Estetik

Genital estetik, genital bölgede doğuştan olan ya da sonradan ortaya çıkan şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan operasyonlara verilen isimdir. Genital bölgede şekil bozuklukları özgüven sorunlarına yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra kadınların cinsel hayatını ve günlük yaşamını olumsuz olarak etkileyebilir. Bu sorunlar zaman içerisinde cinsel isteksizlik, ilişki sırasında anksiyete, akıntı gibi ciddi problemlere neden olabilir.

Kadın dış genital organları; göbek altında yer alan kemikli kısım (mons pubis), dış dudaklar (labia major), iç dudaklar (labia minör), klitoris (labia minörlerin birleşim yeri) ve hymen denilen kızlık zarından oluşur. Genital bölgede yaşanan sorunlar doğumsal, gelişimsel ya da gebelik sonrasında olabilmektedir. Bazı genç kadınlarda dış anatomik yapı az gelişmiş ya da hiç gelişmemiş olabilmektedir. Bunun yanı sıra asimetrik bir yapı da görülebilir. 

Genital Estetik Uygulamalarının Amacı

Kadın genital bölgesine yapılan cerrahi ve cerrahi olmayan müdahaleler ile etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Kişinin sosyal yaşamında kendini iyi hissetmesi ve cinsel hayatında partnerine daha fazla uyum sağlaması, genital estetik uygulamalarının temel amacını oluşturmaktadır. 

Bunun yanı sıra genital organın düzeltilmesiyle birlikte özgüvenin artırılması da hedeflenmektedir.

Genital estetik uygulamaları genellikle vajinal genişlik ve iç dudakların büyüklüğüne bağlı sarkıklık nedeniyle yaptırılır.

Genital estetik neleri kapsar?

Genital estetik uygulamaları; perineoplasti ya da labioplasti vajinanın dış görüntüsüne yönelik yapılan estetik işlemlerdir. Vajinoplasti ise vajinanın iç yapısına yönelik yapılan vajinanın çağının daraltılıp yeniden şekillendirilerek eski haline dönüşmesini sağlayan işlemlerdir.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp