Dudak Kaldırma

Dudak kaldırma estetiği; üst dudakta meydana gelen uzama ve dudaklar arasında asimetri varlığında yapılmaktadır. Dudakların yüz anatomisine uyumsuz olması, çeneye oranla daha uzun olması gibi durumlarda da bazı simetri sorunları ortaya çıkacaktır. Hatta bazı hastalar dudak yapısından sorunlar ve asimetrilerden dolayı gülmek dahi istemezler. Hatlar arasındaki oranı dengelemek ve doğal bir dudak yapısına sahip olmak için dudak kaldırma estetiği işlemlerine başvurulmaktadır. Bu sayede daha hacimli ve simetrik görünen dudaklara sahip olmanız sağlanır.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Teknikleri

Üst dudağın dikine uzun olması durumunda kısaltılması ve buradaki fazla derinin alınması gerekir. Bunun için operasyon öncesinde istenilen dudak ölçüsüne göre teknik belirlenir. 

Birinci yöntemde ciltteki küçük bir bölümden kırmızı dudak sınırı çıkarılır. Bu sayede üst dudağın daha kısa ve yüksekte olması sağlanır. Tercih edilen bu dudak kaldırma ameliyatı tekniğinde üst dudaktaki kırmızı dudak sınırı bitişiğinde skar kalmaktadır.

İkinci yöntemde ise burun ile üst dudak birleşiminin altından kesi açılır ve aralarındaki mesafe kısaltılır. Üst dudaktaki fazla derinin alınması dudağın daha yukarıda olmasını sağlar. 

Dudak kaldırma estetiğinde yüz anatomisine uygun bir şekilde tedavi gerçekleşmelidir.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp