Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği ya da bilinen bir diğer adıyla rinoplasti; burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan ameliyatlara verilen isimdir. 

Burun estetiği ameliyatına başvurmanın birçok sebebi olabilir. Yaralanma sonucunda oluşan deformitelerin onarılması ya da doğum kusurlarının düzeltilmesi burun estetiğinin sebepleri arasındadır. Yapılan ameliyat sonucunda burnun fiziksel görünümü değiştirilebileceği gibi bazı solunum güçlükleri de iyileştirilebilmektedir.

Kimi vakalarda hastalar hem solunum güçlükleri çekmekte hem de fiziksel görünümünden memnun olmadığı için rinoplasti seçeneğini değerlendirmektedir. Özellikle solunum sorunları yaşayanlar, bu durum onarılırken, estetik açıdan da burnunun şeklini değiştirmek isteyebilir.

Burun Estetiği Sonuçları Nelerdir?

Rinoplasti sanılanın aksine oldukça zorlu bir ameliyattır. Bu durumun birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Çünkü burun üç boyutlu ve karmaşık şekle sahip bir organdır.

Burun estetiği sırasında yapılan değişiklik minimum seviyelerde olsa dahi bu değişiklik hem işlevsel hem de estetik olarak çok büyük farklar yaratabilir. Nihai olarak istenen sonuca ulaşmak için geçen süre genelde 1-2 yıl olsa da bu süreyi net olarak belirtmek oldukça zordur. Nihai sonuca ulaşmak kişiden kişiye değişiklik gösterecektir.

Genellikle bir sene içerisinde şişliğin büyük bir kısmı yok olacaktır ve burun nihai şeklini almış olacaktır. Revizyon ameliyat gereken durumlarda da, önceki ameliyatın üzerinden en az bir senenin geçmesi beklenmektedir.

Randevu Talep Formu

İletişim

Meme estetiğine dair merak ettiğiniz her ne ise için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp